Güneş Gözlem İstasyonları
 
EPDK tarafından yayımlanan " Rüzgar Ve Güneş Enerjisine Dayalıo Lisans Başvurularına İlişkin Ölçüm Standardı Tebliği " çerçevesinde GGİ ( Güneş Gözlem İstasyonu ) kurulumu gerçekleştirmekteyiz. Bu istasyonların kurulumunda 3 ( üç ) metrelik kafes direkler kullanılmaktadır. Ölçüm alanı 20 m2 olan kapsamında beton-fens çalışmalarıyla fiziki tahribatlara karşı koruma altına alınmaktadır.
 
TS ISO / 9060 standartlarına uygun ve WMO/CIMO Rehber No: 8 ( Dünya Meteoroloji Teşkilatı ) standartlarını kapsayan yüksek hassasiyette sensörler kullanılmaktadır.
 
İsteğe bağlı olarak kullanılacak olan sensör sayısı ve çeşidinde artış söz konusu olabilir. Bu ölçümlerle güneş enerjisinden toplam güneş ışınımı, direkt güneş ışınımı ve yayılı güneş ışınımı değerleri ölçülmektedir. Bunun yanı sıra rüzgar sıcaklık ve nem ölçümleri de alınmaktadır.
 
Ölçümlerimiz yüksek kapasitede hafızaya sahip ölçüm kayıt cihazı (datalogger) tarafından kayıt altında tutulmaktadır. GSM/GPRS modem, fonksiyonlu arayüz programı ve data hat aracılığı ile istenilen noktadan yedekleme yapılabilmekte ve sisteme uzaktan erişilebilmektedir.

 
  Site Ağacı
 
 

Web Tasarim : AdaNET