Biten Projeler
 

Güneş Ölçüm İstasyonları:

Türkiye'de 5 ayrı bölgede toplam 18 adet Güneş Ölçüm İstasyon kurulumu gerçekleştirilmiş olup, gerçekleştirilen bu projelerin bir çoğu, EPDK'nın ilgili tebliğinde istenilen minimum atlı (6) aylık ölçümünü tamamlamak üzeredir. Elde edilen veriler FTP olarak güvenli bir şekilde Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün data bankasına upload edilmektedir. Bununla birlikte yatırımcı firmalarla olan danışmanlık hizmetlerimiz devam etmektedir

 

 

3kW Kurulu Güçte Muğla'da Hibrit Sistem ( Nisan 2012 ):

Muğla ilinin sahip olduğu güneş radyasyonundan ve bölgenin coğrafi özelliklerinden kaynaklanan rüzgar enerjisinin birlikte kullanıldığı ve şehir şebekesinin bulunmadığı yerlerde inşa edilen konutların elektrik ihtiyaçlarının kesintisiz olarak 2 kW rüzgar Türbini + 1 kW PV ile karşılamış bulunmaktayız. Nisan ayında devreye alınan sistem hiç bir sorun teşkil etmeden çalışmasına devam etmektedir.

 

 

 

 

3 kWKurulu Güçte Ankara'da Hibrit Sistem ( Mart 2012 )

Eskişehir yolunda bulunan ZRD Enerji Depo ve Çiftlik Evinde ihtiyaç duyulan enerjinin belirli bir kısmının 3 kW hibrit sistemle şebekeden bağımsız off-grid olarak karşılanması sağlanmıştır.

 

 

 

5kW Kurulu Güçte Ankara'da Hibrit Sistem ( Mart 2012 ):

Eskişehir yolunda bulunan ZRD Enerji Depo ve Çiftlik Evinde ihtiyaç duyulan enerjinin tamamının karşılanması ve tüketim fazlası enerjinin BAŞKENT Elektrik Dağıtım A.Ş.'ye verilmesi amaçlanarak 5 kW hibrit ( 2 kW R.T. + 2 kW R.T. + 1 kW PV ) sistemle şebekebağlantılı on-grid olarak tasarlanmış ve projesi hayata geçirilmiştir. Proje ile ilgili bağlantı görüşü alınmış olup TEDAŞ onayının ardından şebeke bağlantısı gerçekleştirilecektir.


 
  Site Ağacı
 
 

Web Tasarim : AdaNET