Tarihçe
 

ZRD Rüzgar Güneş Proje Enerji Mühendislik Danışmanlık İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi (ZRD Enerji), 21 Nisan 1988 tarihinde kurulan ZRD Mühendislik ve Müşavirlik Taahhüt Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti'nin katkıları ve ortaklığı ile, enerji sektöründe uzun yıllar çeşitli kademelerde önemli görevler üstlenmiş bulunan Zafer Dümen ve Adil Göle tarafından 2011 yılında kurulmuştur.

ZRD Enerji'nin temel kuruluş amacı, enerji piyasasında ihtiyaç duyulan güvenilir ve çok boyutlu hizmetlerin karşılanmasıdır. 2011 yılında kurulmasından bu yana ZRD Enerji, yenilenebilir enerji piyasadaki bu ihtiyacı karşılayarak, müşteri portföyünü her geçen gün genişletmektedir. ZRD Enerji başta rüzgar enerjisi, güneş enerjisi, hidroelektrik santraller olmak üzere tüm yenilenebilir enerji alanında faaliyet göstermektedir. Yatırım amaçlı büyük çaplı projelerde, ev ve iş merkezlerinde ihtiyaç duyulan enerjinin karşılanmasında, tarımsal sulamalarda, şebekenin olduğu bölgelerde on-grid sistem şeklinde, şebekenin olmadığı bölgelerde off-grid sistem şeklinde çalışmalar yaparak anahtar teslim proje uygulamalarını uzman kadrosu ve deneyimli saha ekipleri ile birlikte sonuçlandırmaktadır.

Güneş enerji projelerinin ön aşamasında EPDK tebliği, Meteoroloji Genel Müdürlüğü standartları, ISO 9060 ve WMO/CIMO rehber 8 standartlara uygun çerçevede Güneş Gözlem İstasyonları ( GGİ ) kurulumu gerçekleştirmekte. Aynı şekilde Rüzgar Türbini Projeleri için de Rüzgar Gözlem İstasyonları ( RGİ ) kurulumu gerçekleştirmektedir. Dataların toplanması, saha çalışmalarının yapılması, sistemin yıllık enerji üretimlerinin belirlenmesi, gerekli tüm resmi ve fizibilite raporlarının hazırlanması çalışmalarını uzman kadrosu ile özenle hazırlamaktadır. ZRD Enerji, bir çok bölgede güneş gözlem istasyonunu devreye almış bulunmakta olup hizmetlerine hız kesmeden devam etmektedir.

Şirketimiz ayrıca,

Enerji kaynakları, yeni ve yenilenebilir enerji, elektrik enerjisi ithalat ve ihracatı, enerji verimliliği ve enerji piyasasında bu gibi konularda mühendislik, müşavirlik hizmetleri vermek, proje geliştirmek, yapmak, yaptırmak, yapılmış proje ve işleri kontrol etmek. Enerji piyasasında faaliyet gösterecek veya gösteren şirketlere danışmanlık ve müşavirlik hizmeti vermek. Belediyelere ve Belediyelere bağlı kuruluşlara, organize sanayi bölgelerine, serbest bölgelere, sivil toplum örgütü ve kuruluşlara enerji konusunda danışmanlık, mühendislik ve müşavirlik hizmetleri sunmaktadır.


 
  Site Ağacı
 
 

Web Tasarim : AdaNET